Cestovní pojištění - proč se pojistit u nás

Hlavní výhody

  • Když jde o zdraví, zaplatí pojišťovna všechno (neomezené krytí léčebných výloh)
  • I kdyby za vás museli zaplatit desítky milionů, nedělá jim to vrásky
  • Nemusíte se bát o své auto a dokonce ani o to z půjčovny
  • Ztracený pas nebo jazyková bariéra nejsou žádný problém, od toho je tu asistence

 

Cestovní pojištění Vás ochrání, kdyby se při cestách do zahraničí cokoli stalo. Můžete buď využít pouze pojištění léčebných výloh (pojišťovna uhradí náklady na léčení, léky, apod.) nebo komplexní balíček, který zahrnuje i riziko ztráty zavazadel, úrazu či Vaši odpovědnost za způsobené škody.

K pojištění léčebných výloh nabízí pojišťovny kvalitní asistenční služby nepřetržitě v českém jazyce a to zdarma. Operátoři Vám v češtině poskytnou pomoc vždy, ať už jste kdekoliv na světě.

Náklady na léčbu v některých cizích zemích mnohonásobně převyšují náklady na léčbu v ČR. I když mají naši občané při pobytu ve státech Evropské unie nárok na zdravotní péči na účet svých zdravotních pojišťoven (Evropský zdravotní průkaz), v mnoha případech je vyžadována vysoká spoluúčast, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. Z EZP také není kryta repatriace zpět do vlasti. Bez cestovního pojištění nemáte rovněž nárok na asistenční služby.

V případě, že má někdo z rodiny cestovní pojištění trvale sjednané v rámci platební karty, je třeba dobře prostudovat pojistné podmínky, jestli se pojištění vztahuje opravdu na všechna důležitá rizika, platí pro všechny členy rodiny a zda jsou dostatečně nastaveny limity pojistného plnění. Pokud ne, sjednejte cestovní pojištění pro vás, případně i pro ostatní členy rodiny.

Zdarma prověříme, zda Vaše cestovní pojištění u Vaší platební karty je dostatečné, nebo jde spíše o marketing banky.

Tip:

Doporučujeme zlevněné varianty pojištění na celý rok pro neomezený počet krátkodobých výjezdů během tohoto období. Jednotlivé výjezdy není nutné nijak hlásit, což šetří Váš čas. Když např. rodina jezdí v létě k moři a v zimě lyžovat do zahraničí, je celoroční pojištění levnější, než sjednání 2 samostatných pojistek. Navíc šetříte čas a můžete se v klidu věnovat přípravě na cestu. Výhodné je také pro klienty, kteří bydlí v pohraničí a jezdí např. často k našim sousedům na nákupy. I zlomená noha kousek od našich hranic může vyjít na desítky či stovky tisíc korun. Např. zlomený loket Rakousko 160 000 Kč.