Jak riskujete při nepojištění vozidla:

Každé vozidlo zapsané v registru vozidel musí mít ze zákona uzavřeno účinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla – tzv. povinné ručení. Tato zákonná povinnost se vztahuje jak na vozidla aktivně používaná, tak na vozidla nepoužívaná (pozn. pokud máte starý „pionýr“, na kterém nejezdíte, stále je však zapsán v registru vozidel a máte jeho SPZ, i na něj musíte mít sjednáno povinné ručení). Pokud nechcete mít vozidlo z jakéhokoli důvodu pojištěné (např. z důvodu déletrvající opravy), je třeba je odstavit mimo veřejně přístupnou komunikaci a zároveň dočasně vyřadit z registru vozidel.

Rizika nepojištěného vozu:

Sankce za řízení bez povinného ručení

Za provoz vozidla bez povinného ručení může Policie ČR udělit pokutu v rozmezí 5 – 40.000 Kč a za neodevzdání SPZ do depozitu (při přerušení povinného ručení atp.) v rozmezí 2.5 – 20.000 Kč. 

Ohromné částky za zaviněnou nehodu

Při vážném zranění některého z účastníků dopravní nehody hrozí viníkovi nejen trestní stíhání, ale i náhrada škody za ušlý zisk a léčbu následků, která se může vyšplhat do milionů či v extrémních případech až do desítek milionů korun (při zranění byť jen jednoho člověka).

Naše rada

Nezávisle na tom, jak často a jak bezpečně řídíte, doporučujeme si povinné ručení sjednat. Vyhnete se tím spoustě nepříjemností a zejména nebezpečí vymáhání částek, jež vydají na několik životních výdělků běžného smrtelníka. Proto Vám doporučujeme levné povinné ručení, které lze sjednat např. s levna-pojistka.cz.