ČSOB Pojišťovna, a.s.

Sídlo: Zelené předměstí, Masarykovo nám. 1458, 532 18 Pardubice, Česká republika

Telefon: +420 467 007 111

Bezplatná infolinka: 800 100 777

Asistenční služba: +420 222 803 442

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Internet: www.csobpoj.cz

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí ucelené pojišťovací služby občanům a živnostníkům stejně jako malým a středním podnikům i velkým korporacím. Všem svým klientům je připravena poskytnout služby evropské kvality v oblasti životního i neživotního pojištění.

ČSOB Pojišťovna vznikla spojením podniků dvou univerzálních pojišťoven: IPB Pojišťovny, a. s., a ČSOB Pojišťovny a. s. Výsledkem tohoto spojení je silný pojišťovací subjekt, který svým základním kapitálem ve výši 920 milionů korun a vlastním kapitálem 1,992 mld. Kč patří ke kapitálově nejlépe vybaveným pojišťovnám na českém trhu. ČSOB Pojišťovna se opírá o stabilní zázemí a osvědčené know-how svého hlavního akcionáře, jímž je se 75% podílem belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC; 25 % akcií společnosti vlastní Československá obchodní banka. Dobrou kapitalizaci a pozici v rámci mateřské skupiny KBC Bank & Insurance Holding vyzdvihla i přední světová ratingová agentura Standard & Poor's, která přidělila ČSOB Pojišťovně dlouhodobý rating finanční síly a úvěrový rating BBB- se stabilním výhledem. Tímto ratingem se ČSOB Pojišťovna řadí mezi nejlépe hodnocené finanční instituce v České republice. ČSOB pojišťovna segmentuje povinné ručení podle regionů a stáří vozidla. Kromě této segmentace uplatňuje také systém bonus/malus, který upravuje pojistné v závislosti na individuálním škodním průběhu každého řidiče.

V roce 1992 byla tehdejší Investiční bankou, a.s. založena Pojišťovna IB, a.s., která se stala jednou z prvních tuzemských pojišťoven, které po demonopolizaci českého pojišťovnictví vstoupily na trh. Později se transformovala do IPB Pojišťovny, a.s.

Současná ČSOB Pojišťovna vznikla 1. 1. 2003 prodejem podniku mezi IPB Pojišťovnou, a.s. a ČSOB Pojišťovnou. Dnes je ČSOB Pojišťovna univerzální pojišťovnou nabízející široké portfolio životních i neživotních pojištění pro fyzické i právnické osoby.

 

Produkty ČSOB Pojišťovny